SIXTH FORM AWARDS

Sixth Form Awards, December 2015
Congratulations to the students who have excelled this term. Over 25% of our students volunteer and take part in enrichment programmes and we recognise their dedication and hard work on top of their demanding studies.  Our last assembly of 2015 saw the following awards presented:

Volunteering and Enrichment.
Thank you to everyone who has given of their time this term. The following have been nominated for particular mention.

Task Force Awards

Bronze – Kate Nelson
Silver – Ruti Austin
Gold – Sam French

Special Nominations also went to:

Aaron Dellapina  Angus Cheney
Ashleigh Gibby  Bethany Hurst
Brook Hovell  Callum Goodson
Charlotte King  Charlotte Sarsby
Dawn Stuart  Eden Arthurs
Eleanor Brown  Elisha Howarth  
Elliot Chambers   Emma Gilmore
Evie Jenkinson  Hannah Everton
Harry Lord  Harry Sutton
Holly Miller  Holly Woodward
Ian Jones  Izzy Webb
James Wayte  Kate Nelson
Katie Lewis  Katie Swinfield
Lara Howitt  Laura Heybrock
Lauren Roe  Lily Thorne
Lucy Vardy  Luke Armstrong
Lyoni Mahampitiya  Mason Shipley – Jones
Max Huggins  Mo Ali Musani
Naomi Armstrong  Niamh Lloyd- Rawson
Nicole Dickinson  Olivia Waite
Priya Veja  Rory Chandler
Ruti Austin  Ryan Thornborrow
Sam Bott  Sam French
Sam Whittaker  Scarlett Ellis
Sian Whelan  Tasha Green
Tom Holroyd  Wednesday Stretton

Year 13 Top ATL Scores

VEJA Priya    WOODWARD Holly   HARNEDY Olivia     ORME Daniel
ELLIS Scarlett    EWEN Georgia   SARSBY Charlotte    DUCKER Amy
GREEN Adam    GIBBY Ashleigh   JONES Lauren    STARCZEWSKA Natalia
WHITTAKER Sam    SHIPLEY-JONES Mason   WOMERSLEY Alex  ARMSTRONG Naomi
TOW Danielle    AVERY Jodie     VARDY Lucy     BROWN Eleanor   HEYBROCK Laura
ELVERSON Kaitlyn BOTT Sam   GREEN Tasha          CLAYTON Sophie
HOLMES Joss     KING Charlotte    MIAH Fahim          MUSANI Muhammad
OAKLEY Ellie    CARTER Shannon

Year 13 Most Improved ATL 

EWEN Georgia    STARKEY Chloe    HOLROYD Tom    CLAYTON Sophie
STARCZEWSKA Natalia    SUTHERLEY Jack    WOODWARD Holly    CHAMBERS Elliott
PODGERS Georgia    GILMORE Emma     AVERY Jodie BROWN Eleanor
JONES Lauren    ZELENOVIC Natalija    HOWARTH Elisha     SUTTON Harry
HARNEDY Olivia     WOMERSLEY Alex

Year 12 Top ATL Scores

BROWN Chloe      HARDY Cameron    STUART Dawn      ZELENOVIC Luka
FRENCH Samuel   CHAMBERLAIN     Joseph HENDRY Georgia    HARRISON Matthew
SPENCER-MCFADDEN Sam    BIRD Emily     EVERTON Hannah     FOSTER Zoe
NELSON Kate    ARMSTRONG Luke    FRENCH Samuel   ARTHURS Eden
DOVEY Connor     SCHIEFERSTEIN Conor     MACKAY Hannah     DICKINSON Nicole
JENKISON Evie    WORTH Rachael    SIDDONS Georgina    HARRISON Matthew
HASSAN Jasmine COOPER Reece HOWITT Lara

Year 12 Most Improved ATL

HENDRY Georgia      BIRD Emily     BROWN Chloe      NELSON Kate
HOLLAND Emma    Sam SPENCER-MCFADDEN
HARDY Cameron    ARMSTRONG Luke     RICKETTS Megan   MOORE Melissa
HULME Reanne    EVERTON Hannah     RASHID Aman  HOVELL Brook

Year 13 100% Attendance

Bott, Sam      Chambers, Elliott      Chandler, Rory   Close, Calvin    Ellis, Scarlett     Gibby, Ashleigh
Green, Adam      Harrison, Madeline     Heybrock, Laura     Holmes, Joss      Hryniszak, George
Huggins, Max          Lester, Kieran           Orme, Daniel              Parry, Joseph        Shipley-Jones, Mason
Sutherley, Jack              Sutton, Harry               Thornborrow, Ryan            Whittaker, Sam           Womersley, Alex

Year 12 100% Attendance

Austin, Ruti      Bird, Emily      Chamberlain, Joseph     Cheney, Angus     Cook, Kieran     Dhillon, Haran
Dickinson, Nicole     Everton, Hannah     Farrow, Marissa      French, Samuel      Goswami, Vismay     Harrison, Matthew
Holmes, Christopher     Kendall, Jordan     Moreton, Jake      Nelson, Kate     Rashid, Aman    Schieferstein, Conor
Stuart, Dawn      Trigg, Joshua        Walker, Maria        Ward, Lucy          Webb, Izzi         Zelenovic, Luka

Well done to everyone and see you in the New Year!